Dünya

Paylaş İnsani Yardım Derneği’nden Burkina Faso’ya süt keçisi dağıtımı

Paylaş İnsani Yardım Derneği, Afrika’nın en yoksul ülkelerinden birisi olan Burkina Faso’ da süt keçisi dağıttı.

Büyük bir yoksulluğun yaşandığı Burkina Faso’da Süt Keçisi Projesini bir yıl önce hayata geçiren dernek, şimdiye kadar bin aileye süt keçisi dağıtırken son olarak 50 aileyi daha sevindirdi.

50 çift keçi dağıtımı gerçekleştirildi

Paylaş İnsani Yardım Derneği yetkilileri Burkina Faso’da yaşayan ailelerin kendi ayakları üzerinde durmaları için ellerinden geleni yaptıklarını söylerken bu kapsamda sürdürülebilir yaşam kaynakları projeleri başlığı altındaki Süt Keçisi Projesi dahilinde 50 aileye 1 dişi 1 erkek olmak üzere 50 çift keçi dağıtımı gerçekleştirdi.

Afrika’ya yönelik yardımlara devam edeceğiz

Dernek bu projedeki temel gayelerini de şu sözlerle anlattı;

Ailelerin 1 sene boyunca keçilerin sütünden yararlanması, 1 sene sonunda keçilerin üremelerine bağlı olarak Afrika’da geliri iyi seviyede olacak şekilde yaşamlarını devam ettirmek, ailelerin kalkınmasına yardımcı olmak.

Süt keçisi dağıtılan ailelerin hayata tutunma mücadelesini desteklemenin önemine vurgu yapan dernek, bu projeyle Afrikalı ailelerin sürekli bir kazanç elde etmelerinin ve yardım beklemeden ihtiyaçlarını giderebilmelerinin çok değerli olduğunu belirtiyor.

Afrika’ya yönelik yardımlara devam edeceklerini ifade eden Paylaş İnsani Yardım Derneği, Burkina Faso gibi ülkelere daha fazla yardım yapabilmek için hayırseverlerin de desteğini bekliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı