Gündem

Libya’da Başbakan Fayez es- Serrac istifa edecek iddiası gündem oldu!

Libya’da Birleşmiş Milletler’in tanıdığı Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın istifa edeceği iddia konusu oldu. Serrac’ın istifasından sonra Cenevre’de devam eden görüşmeleri yürüteceği belirtildi.

ABD basınının iddiasına göre, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın istifa etmeyi planladığını iddia etti. Yapılan iddiaya göre istifanın Cenevre’deki müzakereler sonunda kamuoyuna açıklanacağı öne sürülen detaylar arasında bulunmaktadır.

Serrac Müzakereler Sonrası İstifa Edecek!

ABD’li ünlü haber sitesi Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac görevinden istifa etmeye hazırlanmaktadır. Habere göre Serrac’a yakın olduğu belirtilen yetkililerin açıklamalarına dayandırılan iddia, Serrac’ın yakında istifasını açıklamayı planladığı ve gelecek ay Cenevre’de düzenlenecek müzakereler boyunca görevine devam edeceği ifade edildi.

İstifa Sonrası Konsey Ve Seçim Talep Edilecek

Serrac ve yardımcılarının istifa konusunu Libyalı ve uluslararası ortaklarıyla görüştüğünü ileri süren habere göre, Serrac’ın istifasını hafta sonuna kadar duyurmasının beklendiği belirtildi. Habere göre, müzakerelerde Libya’daki taraflardan yönetimlerin birleşmesini sağlayacak yeni bir başkanlık konseyi ve seçim yapılması konularında anlaşmaları talep edilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı