DünyaGündemSiyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a cevap gecikmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yunanistan haddini bilmezse biz haddini bildiririz” mesajı verdi.

Atina yönetiminden, son günlerde Türkiye’ye karşı haddini aşan açıklamalar yükselmeye başladı.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Türkiye’ye karşı askeri çatışmaya hazır olduklarını dile getirdi. Yunanistan Başbakan Yardımcısı da her şeyi yapabileceklerini ifade etti.

Bu çıkışlara en net cevap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

“SEN HADDİNİ BİLMEZSEN…”

Erdoğan, “Yunanistan boş durmuyor, kurusıkı atıyor. Türkiye’ye laf atılır mı? Sen kiminle dalga ediyorsun? Haddini bil! Sen haddini bilmezsen Türkiye’nin yapacağı şey bellidir.

 

Güney Kıbrıs’ta iki tane camimizi kimisi sabote edip molotofkokteylle yakmaya, bir tarafta Yunan bayrağını, öbür tarafta paçavra asıyorlar. Siz bunları yaptığınızda karşılıksız kalır mı? Siz uyarılara kulak asmıyorsunuz.

Bu sefer de kalkıyorlar ‘Sakın ha! Ayasofya’yla ilgili orayı camiye çevirmeyin’ Türkiye’yi siz mi idare ediyorsunuz, biz mi? Türkiye’nin kurumları var. Parlamentosu var Danıştay’ı var. Karar verilir, icra makamı gerekli adamı atar. Bunun için sizden izin almaya, müsaade almaya asla tevessül etmez.

“Danıştay kararını bekliyoruz”

Bugün Sayın Bahçeli açıklama yaptı. Şimdi bu bir şeyi gösteriyor. Demek ki bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan, yanan bir şey var. Biz bir hukuk devleti olarak Danıştay’ın vereceği kararı bekliyoruz. Sonra da atılması gereken adım neyse ona göre atılır.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı