Gündem

Kayseri Valiliği geri adım attı

Kayseri Valiliği, sosyal medyada gündeme oturan İngiliz bayraklı havlu için iki kere açıklama yaptı.

Kayseri’de yaşayan İran uyruklu bir vatandaş kuruması için balkona astığı havlu yüzünden gözaltına alındı.

Üzerinde İngiliz bayrağı desenleri olan havlusunu 19 Mayıs’ta balkona astığı için komşuların şikayeti üzerine polisler İran uyruklu şahsı gözaltına aldı, Valilik açıklama yaptı.

Valiliğin ilk açıklaması şöyleydi:

Bazı basın yayın organlarında yabancı uyruklu bir şahsın İngiliz Bayraklı havlusunu balkonuna astığı haberleri yer almıştır. Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Valiliğin açıklaması üzerine olay sosyal medyada gündeme oturdu.

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Kayseri Valiliği ikinci bir açıklama yaparak durumu kurtarmaya çalıştı.

Yapılan ikinci açıklama ise şöyleydi:

“19 Mayıs 2020 tarihinde basın büromuzca yapılan kısa açıklamanın yanlış anlamalara sebebiyet verebileceği düşüncesiyle daha ayrıntılı açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

 Dün kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle saat tam 19:19’da bayraklarımızla İstiklal Marşımızı okumak için balkonlarına çıkan vatandaşlarımız bir evin balkonunda asılı yabancı bir bayrağı görünce saat 19:19’da Ülkemiz genelinde yapılan programa aykırı bir durum olarak değerlendirerek şikâyet ve ihbarlarda bulunmuşlardır.

Bunun üzerine ilgili şahıs hakkında yapılan şikâyet ve ihbarlar neticesinde şahsın bilgisine başvurulmuş, yapılan görüşmelerde şahsın farklı bir amaç gütmediği anlaşılmış ve durum tutanak altına alınmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı