Dünya

Mavi Balina Oyunu Can Almaya Devam Ediyor!

Mavi Balina oyunu İran’da can almaya devam ediyor!

Mavi Balina oyunu, bu kez da İran’da can kaybına sebep oldu. Mavi Balina oyununu oynayan 4 genç, oyunun en son bölümünü başarıyla tamamlayıp oyunu bitirmek için Hazar denizinde intihar girişiminde bulundular. Hazar denizine atlayan 4 gençten 3’ü hayatını kaybetti.

Mavi balina oyunu nedir?

Mavi Balına Oyunu birçok ülkede var olan, internet üzerinden oynanan bir oyundur. Bu oyun 50 bölümden oluşuyor ve en son bölüm, yani final bölümünü tamamlamak için oyuncunun intihar etmesi gerekiyor.

Bu oyun ilk olarak, 2013 yılında VKontakte adında bir sosyal ağ platformunda “ölüm grubu” isimli bir grup üzerinden yayıldı. Bu oyun üzerinden ilk intihar 2015 yılında gerçekleşti. Bu oyunu tasarlayan kişinin üniversiteden atılan eski bir psikoloji bölümü öğrencisi olan Philipp Budeikin olduğu iddia ediliyor. Oyun aracılığıyla “en az 16 çocuğu intihar etmeye teşvik etmek” suçundan tutuklanan Budeikin, yaptığı açıklamada “toplumu biyolojik atıklardan temizlemek” amacıyla oyunu yaptığını iddia etmiştir.

İran’da 3 gencin hayatına sebep oldu!

Mavi Balina 2015 yılından beri can almaya devam ediyor. Bu sene de İran’da 3 gencin hayatına sebep oldu. İntihara kalkışan 4 gençten sadece bir tanesi hayatta kalabildi. Sahil Güvenliğin yaptığı tüm uyarılara rağmen 4 genç el ele tutuşup kendilerini Hazar denizine bıraktılar. Kurtulan gencin Sahil Güvenliğe yaptığı açıklamada diğerlerini tanımadığını ve mavi balina oyununu tamamlamak için buluşarak buraya geldiklerini söyledi. Hayatta kalan genç için emniyet güçleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı