Dünya

Filmlere Konu Olan Megalodon Köpek Balığının Gerçek Boyutları Ortaya Çıktı!

Birçok filme konu olan megalodon köpek balığının gerçek uzunluğu ortaya çıktı.

Filmlerde gördüğümüz, devasa büyüklükteki megalodon köpek balığının ne kadar büyüklükte olduğu ilk kez ortaya çıktı. “Jaws” ve “The Meg” gibi filmler ile tanıdığımız ve yaklaşık 23 milyon ile 3 milyon yıl önceki dönemde yaşadığı düşünülen megalodon köpek balığının boyutu ilk kez ortaya çıktı. Araştırmacılar hayvanın yalnızca sırt yüzgecinin insan boyutunda olduğu sonucuna vardı.

Bundan 23 milyon ve 3 milyon yıl aralığı öncesinde yaşayan megalodon köpek balığının gerçek boyutları ilk kez araştırmacılar tarafından yayınlandı. Büyük okyanusta ve Atlas Okyanusu’nda fosilleri bulunan balığın yaşamını yalnız sürdürdüğü ve su yüzeyine çıkan büyük balinaları yiyerek beslendiği söylendi.

Sırt Yüzgeci Bir İnsan Boyutunda

Büyük boyutuyla insanların ilgisini çeken bu canlı, sadece yüzgeç kısmı yetişkin bir insan boyutunda olduğu açıklandı.

Jaws filminde konu alınan büyük beyaz köpek balığı ise megalodonun uzak bir soyundan geliyor ve ortalama uzunluğu 6-7 metre civarında.

Boydan Uzunluğu 16 Metre Civarında

Yapılan araştırmalar sonucunda bir megalodonun 4,65 metre uzunluğunda bir kafaya ve 1,62 metre uzunluğunda bir sırt yüzgecine sahip olduğu açıklandı. Kuyruk kısmı ise tam 3,85 civarında. Açıklanan bu uzunluklara göre bir megadolonun sırt yüzgeci bir insan ile aynı uzunlukta olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 16 metre uzunluğundaki bu canlının okyanusta balinaları yiyerek beslendiği de açıklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı