Dünya

Trump’a bir darbe de yeğeninden geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump, Donald Trump hakkında bir kitap çıkardı. Kitabın ismi “çok fazla ve asla yeterli değil” olarak belirlendi.

ABD Başkanı Donald Trump hakkında yazılan kitapların sonu gelmek bilmiyor.

Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın mart ayından piyasaya sürülmesi beklenen, ancak iki kez ertelenen “The Room Where It Happened: A White House Memoir (Olduğu Oda: Bir Beyaz Saray Anısı)”adlı kitap, dikkatleri üzerine çekti.

Kitapta, 3 Kasım 2020 seçimlerinde yeniden ABD Başkanı olmayı hedefleyen Trump’ın rastgele ve tehlikeli kararlar aldığı, Çin, Rusya, Kuzey Kore, İran, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi müttefikler ve düşmanlara karşı tutumundan bahsedildiği konuşuluyor.

Yeğeni, Trump’ı rahtsız edici ve müstehcen olarak yazdı

Donald Trump hakkında son yazılan kitapta ise yeğeni Mary Trump’ın imzası bulunuyor. “Too Much and Never Enough (Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil)” adlı kitap, 11 Ağustos’ta yayınlanacak.

The Guardian’ın aktardığına göre, söz konusu kitap Trump’ın vergi işlerinin yanı sıra, ABD Başkanı hakkında “rahatsız edici ve müstehcen”bilgiler barındırıyor.

Kitap, Cumhuriyet Ulusal Konvansiyonu’ndan önce yayınlanacak

Fred Trump’ın kızı Mary’nin yazdığı kitabın, piyasaya sürüleceği tarih ise manidar… Kitap, Cumhuriyet Ulusal Konvansiyonu etkinliğinden birkaç hafta önce yayınlanacak. Etkinliğin temel amacının, başkan ve başkan yardımcısı adayını resmen kararlaştırmak olarak biliniyor.

Şüpheli vergi planları

Kitapta, 1990’lı yıllarda Donald Trump’ın “şüpheli vergi planları ile ilgili nasıl birincil kaynak olduğunun anlatılması bekleniyor.

Ayrıca, Mary Trump ile Donald Trump’ın kız kardeşi olan emekli federal yargıç Maryanne Trump Barry arasında geçen ve Trump Barry’nin ağabeyinin aleyhinde “kişisel ve can sıkıcı düşüncelerini” içeren diyaloglar da kitapta yer alıyor.

Fred’in ölümüne Trump’ın katkıda bulunduğu iddiası

Mary’nin babası, Donald’ın kardeşi Fred Jr, 1981’de alkol bağımlılığıyla uzun bir mücadeleden sonra kalp krizinden öldü. Mary Trump’ın kitabı, Donald Trump’ın, Fred’in “ölümüne katkıda bulunduğunu ve bağımlılığının kritik aşamalarında onu ihmal ettiğini” iddia ediyor. ABD Başkanı Trump, geçmişte yaptığı açıklamada, aile işini yürütmesi için kardeşine baskı uyguladığından pişman olduğunu itiraf etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı