Dünya

Trump’a elinde İncil ile cevap verdi

ABD’de George Floyd için başlayan eylemleri durdurmak isteyen Trump’ın hareketleri tepki çekmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, dün Beyaz Saray’dan elinde İncil’le çıkıp, yerleşkenin karşısındaki St.Johns Kilisesi’ne yürüyerek göstericilere mesaj vermesi ve güzergah üzerindeki göstericilerin polis şiddeti ile dağıtılması hala tartışılıyor.

Pelosi, Trump’a elinde İncil’le cevap verdi

Ülkede Trump’a en muhalif isimlerden biri olarak öne çıkan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, bugünkü basın toplantısına, elinde İncil ile çıkarak Trump’a mesaj verdi.

“Yangına körükle gitme!”

Pelosi, siyahi George Floyd’un polis şiddetiyle ölmesini protesto edenlere karşı Trump’a “tonunu yumuşat” çağrısında bulunurken, “ABD Başkanı’nın, kendisinden öncekilerin yolunu takip ederek olayları çözen bir lider olmasını, yangına körükle gitmemesini diliyoruz.” ifadesini kullandı.

Elindeki İncil’i havaya kaldıran Pelosi, Trump’ı ülkedeki ırk, parti, din ve bölge farklılıklarını ortadan kaldıracak adımlar atmaya çağırdı.

Beyaz Saray önündeki protestocuların, Trump’ın yerleşkeden çıkmasından önce dağıtılmasına ise Pelosi, “Beyaz Saray önündeki barışçıl protestocular darp edildi. Bazı insanlar Beyaz Saray’dan çıktı ve Trump’ın geçmesi için oradaki insanları darp etti. Bu ne demek? Ülkemizde buna yer yok.” sözleriyle tepki gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı