Gündem

Bakan açıkladı 11 ilaç geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, için kanser tedavisinde kullanılan ilaçlarında bulunduğu 11 ilacın geri ödeme listesine alındığını açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, bir yazılı açıklama yaparak 7’si kanser, 4’ü MS tedavisinde kullanılmak üzere 11 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını bildirdi. Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“4 meme kanseri, 2 hematolojik kanser, 4 Multipl Skleroz (MS) ve 1 lösemi tedavisinde kullanılmak üzere 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldık.

Böylelikle geri ödemesi yapılan ilaç sayımız 8 bin 603’e ulaştı. Koronavirüsle mücadele kapsamında, paydaşlarımızla birçok alanda tedbirler alıyoruz. Sigortalılarımıza ve sağlık hizmeti sunucularımıza destek veren düzenlemeler yaparak hayata geçirmeye devam ediyoruz”

KORONAVİRÜS TANI TESTLERİ EK TEBLİĞDE TANIMLANDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada ise bu kapsamda, sağlık hizmeti sunucularının verdiği sağlık hizmetleriyle birlikte faturalandırılabilecek olan korona virüs tanı testlerinin ek tebliğde tanımlandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Antijen testi, antikor testi, PCR testi ve izolasyon testine ait yeni işlem kodları belirlendi.

Ayrıca, immün plazma tedavisinde yer alan ‘viral inaktivasyon işlemi’ adı ile yeni işlem kodu da tanımlandı. Böylece tedavide plazma içeriğindeki enfeksiyonlar yok edilerek tedavinin başarısına katkı sağlandı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı