Gündem

İSTEAD, Yerel Yönetimler ve Dış Ticaret Sanal Konferansı Düzenledi

İstanbul Eğitime Armağan Derneği, İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün katılımıyla Yerel Yönetimler ve Dış Ticaret Sanal Konferansı düzenledi.

İstanbul Eğitime Armağan Derneği’nin düzenlediği Yerel Yönetimler ve Dış Ticaret Sanal Konferansı, İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün katılımıyla gerçekleşti.

Konferansta konuşan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Covid-19’un dünya ekonomisini %10-32 arası düşüreceğinden ve ülkelerin ekonomide karşılıklı olarak çıkarları korumaya odaklanmasından bahsederek, Türkiye’nin Covid-19 pandemisi ardından bir çok sektörde (ticaret zincirinde) büyük ümitleri olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ise Türkiye’nin dış ticarette ilerleyerek iyi noktalara gelebileceğini kaydetti.

Yerel yönetimlere de değinen Saral, “Türkiye’de sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanı olmasıyla halk ile birleşmiş bir zihniyet değişimi ve dönüşümü yaşanarak ciddi bir yerel yönetim destanı yazılmıştır.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı