Siyaset

İstanbul Eğitime Armağan Derneği, Savunma ve Eğitim Sanal Konferansı Düzenledi

İstanbul Eğitime Armağan Derneği, İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener ve Eski Mili Savunma Bakanı ve Eski Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Savunma ve Eğitim Sanal Konferansı düzenledi.

İstanbul Eğitime Armağan Derneği’nin düzenelediği Savunma ve Eğitim Sanal Konferansı İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener ve Eski Mili Savunma Bakanı ve Eski Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Konferansta konuşan Eski Mili Savunma Bakanı ve Eski Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, dünya çapında yaşanan Covid-19 salgınının hiçbir sektörü etkilemeyeceğini söylemenin doğru bir değerlendirme olmayacağını belirterek, “Öyle ya da böyle belli derecede her sektörü etkiler. Ancak savunma sanayide Türkiye’nin önüne koyduğu hedeflere ulaşmasını engelleyemez. Çünkü ben iyi biliyorum ki Türkiye görünenin çok ötesinde bir kaasiteye sahip.” dedi.

Uzaktan eğitim asla yüzyüze eğitimin yerini tutamaz”

Eğitim Bakanlığı’nın koronavirüs sürecinde kurduğu uzaktan eğitim sistemi EBA’ya da değinen Yılmaz, “EBA’nın alt yapısı çok önceden yapılmıştı. Ancak sadece belli öğretmenler ve öğrenciler girebiliyordu. Şimdi bir uzaktan eğitim sistemine geçti. Uzaktan eğitim asla yüzyüze eğitimin yerini tutamaz. O yüzden de EBA ile yapılan eğitim alternatif bir eğitim değil ara verilen eğitime destek olarak ifade ediliyor. Doğrusu da budur.” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı