DünyaGündem

ABD Başkanı Donald Trump “Küreselleşme çağı bitti”

ABD Başkanı Donald Trump Çıktığı televizyon kanalında flaş açıklamalarda bulundu.

Fox Business Network’te açıklamalarda bulunan Trump, “Corona virüsü salgını bize küreselleşme çağının bittiğini gösteriyor” dedi.

Corona virüs salgının en yüksek olduğu ülkelerden olan ABD’nin Başkanı Trump Çin yönetimini çok sert bir dille eleştirdi.

Salgının ortaya çıktığı ilk günden itibaren Çin yönetimini çok ağır şekilde suçlayan Donald Trump katıldığı bir televizyon programında suçlamalarını yeniledi.

Trump, “Çin’den dolayı çok hayalkırıklığına uğradım. Corona virüsünün yayılmasına asla izin vermemeliydiler. Onlarla çok iyi bir ticaret anlaşması yapmıştım fakat daha imzaların mürekkebi kurumadan bu salgın ortaya çıktı.

“ÇİN BUNU DURDURMALIYDI”
Çin’in salgını kasten durdurmadığı ve Wuhan’daki bir laboratuvardan çıktığına dair iddialarla ilgili olarak da, “Bizim elimizde bilgiler var ve bunlar iyi değil. Bu laboratuvardan da gelse yarasalardan da gelse sonuçta Çin’den geldi ve bunu durdurmalıydılar. Bunun kaynağından bunu durdurmalıydılar. Kontrolden çıktı” dedi.

Fox Business Network’ten Maria Bartiromo’nun sorularını yanıtlayan Trump, “Bu süreci ben büyüklüğe geçiş olarak görüyorum. Üçüncü çeyrek gelecek ve bu çeyrek geçiş çeyreğidir. Dördüncü çeyrekte daha iyi yapacağız ve bence gelecek yıl da ekonomimiz daha iyi olacak. Gelecek yılın ekonomik olarak en iyi yılımız olacağını düşünüyorum” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı